Чи стане м'ясо у 2021 році користуватися меншим попитом?

У світі декілька останніх років спостерігається певна тенденція часткової або повної відмови від споживання м'яса та м'ясних продуктів.

У Великобританії третина населення або взагалі не їсть м'ясо, або зменшила його споживання. В Сполучених Штатах Америки про це заявляють майже дві третини населення. В Україні біля 2 мільйонів є вегетаріанцями, 3 мільйони – пропагують флекситаризм. Тобто 10% населення дотримуються аналогічної думки з британцями та мешканцями США.

Якщо аналізувати споживання м'яса за рік середньостатистичним українцем, то можна відмітити наступне:

  1. Споживання червоного м'яса суттєво скоротилося.
  2. Попит на свинину впав з 25 кг до 14 кг.
  3. М'ясо птиці користується найбільшою популярністю. Споживання зросло з 21 до 28 кг.

Не зважаючи на велику вартість кормів, м'ясо птиці по собівартості в нашій країні є одним з найнижчих у світі. Середня ціна кілограму становить 40 грн. Оптова закупівля починається від 60 грн./кг. Тобто рентабельність коливається в межах 50%. Якщо брати до уваги ці фактори та коротку тривалість виробничого циклу - всього 42 дні, можна зробити висновок, що вирощувати птахів в Україні сьогодні вигідно.

Поки незрозумілою остається ситуація зі споживання червоного м’яса. Зменшиться на нього попит ще більше, чи виробники зможуть повернути ситуацію собі на користь та відновити популярність продукту, невідомо. Тим більше, що ситуація обтяжується конкурентною боротьбою з імпортною свининою та дешевою вітчизняною курятиною.

Інформаційне джерело – agronews.ua

Партнери