В Аргентині зростає внутрішнє споживання курятини, а експорт м'яса птиці зменшується

Організація економічного співробітництва і розвитку прогнозує для Аргентини в 2021 році вихід з рецесії, яка триває протягом останніх трьох років. Експерти говорять про ймовірне зростання ВВП на 3,5%.

У країні буде рости економіка, і буде збільшуватися чисельність населення. Ці фактори обумовлюють зростання попиту на продукти харчування. Оскільки курятина - це найдоступніший за ціною м'ясо, то його будуть купувати все більше і більше. Зараз в структурі внутрішнього споживання м'яса птиці 70% складають тушки бройлерів. Але в майбутньому буде спостерігатися зростання попиту на напівфабрикати з курятини, нагетси, гамбургери і так далі.

Поряд з цим експортний потенціал Аргентини за цим напрямком знижується. Податок на експорт м'яса птиці становить 9%. Крім цього, прибутковість виробництва м'яса птиці обмежується високими витратами на електроенергію і робочу силу, сплата ПДВ. Хоча коливання валютних курсів мали стимулювати експорт, цього не сталося. Згідно зі звітом USDA, аргентинське м'ясо птиці втрачає свою конкурентоспроможність в порівняння іншими виробниками в цьому регіоні.

Інформаційне джерело - ukragroconsult.com

 

Партнери