Експерт пояснив, чому українська свинина коштує дорожче, ніж імпортована

Микола Бабенко, виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі”, гендиректор Центру підвищення ефективності у тваринництві, в інтерв’ю порталу agronews.ua дав роз’яснення стосовно ситуації з виробництвом та споживанням свинини в Україні.

За словами цього експерта, до 2014 року Україна входила до десятки найбільших імпортерів свинини у світі. Але поступово споживання м’яса в країні падало. Зараз йдеться про найнижчий в Європі показник споживання свинини на душу населення – 14 кілограмів на рік. Для порівняння споживання цього м’яса в сусідніх з нами країнах складає 30-45 кілограмів на душу населення щорічно, тобто у 2-3 більше, ніж в Україні.

Україна мало виробляє власної свинини та все менше завозить. Зменшення доходів населення роблять недоступною навіть купівлю замороженого імпортованого м’яса, хоча воно дешевше за свіже власного виробництва.

Микола Бабенко підкреслює той факт, що зараз в Україні критично мале поголів’я свиней. Для порівняння, такі країни, як Данія та Нідерланди, мають поголів’я свиней в 3,5 рази більше, ніж маємо ми. Хоча територіально ці країни менші від нас в 14 разів.

«Розвиток м’ясної галузі в Україні стримується високою собівартістю виробництва цієї продукції» – пояснює Микола Бабенко. Собівартість виробництва свинини мала б бути найнижчою у світі, чи десь на рівні з США, Канадою та Бразилією – 0,94-1,14 євро за кілограм. Натомість вона найвища у Європі, та складає 2 євро за кілограм.

Інформаційне джерело – tripoli.land

 

Партнери