ДЕФІЦИТ МОЛОКА - РИЗИК ДЛЯ БЕЗПЕКИ ПРОДОВОЛЬСТВА В УКРАЇНІ

25 років тому наша країна перебувала на шостому місці по всьому світу за кількістю виробленої молочної сировини, а на даному етапі Україна стала перед загрозою її нестачі.

Цю інформацію надала к.е.н. Ольга Козак, яка займає позицію ключового науковця економічного відділу сільськогосподарського виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Зі слів Ольги, збільшення ціни на покупку коров'ячого молока говорить про існуючий і наростаючий внутрішній дефіцит молока. За останні 3 місяці закупівельна ціна перевищує ціну за минулий рік, в залежності від розглянутого місяця, на 10-15%.

О. Козак зазначає, що аграрні підприємства мають у своєму розпорядженні ресурси для нарощування обсягів сировини. В крайньому випадку, ціна закупівель, яка зараз вже вище світової, повинна стимулювати їх рухатися у напрямку до збільшення виробництва якісної молочної сировини. Але ті підприємства, які мають значний потенціал для збільшення обсягів виробництва, призупинили виробництво, очікуючи затвердження ринку землі, в тому числі і для аграрних цілей.

Інформаційне джерело - agroportal.ua

Партнери