Україна планує ввести електронну видачу сертифікатів для експорту агропродукції

У 2020 році Світовий банк надасть підтримку Україні в розробці та впровадженні системи з електронної видачі сертифікатів, щоб можна було легально експортувати агропродукцію.

Про це заявила Ольга Шевченко, т.в.о. голови Держслужби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. У своїй промові вона також зазначила, що наступний рік стане початком впровадження електронної видачі всіх міжнародних сертифікатів, які використовуються при експорті агропродукції. Що стосується міжнародних ветеринарних документів, вони будуть випускатися на декількох мовах в залежності від запиту країни-імпортера.

«Звичайно, це тягне за собою додаткові витрати, адже необхідно буде моніторити законодавство країн. Але Україна на це піде, адже необхідно, щоб система запрацювала. Тому що це імідж країни, цей крок збільшить рівень довіри інших країн. Для нас це вкрай важливо», зазначила О.Шевченко.

15.11.2019 Держпродспоживслужба запустила пілотний проект ЄДРВД. Початок його впровадження був в травні 2019. Станом на початок листопада 2019 р. було видано близько 63 тис. сертифікатів. Це склало близько 95% від усіх виданих документів. На даний момент в Україні користувачами системи стало більше 6 тис. осіб.

Інформаційне джерело - proozitsiya.com

Партнери