Інвестиційна привабливість свинини зростає порівняно з куркою

Микола Бабенко, генеральний директор Центру по підвищенню ефективності тваринництва повідомив, що на сьогоднішній день ціна на курятину в Україні та Бразилії найнижча у всьому світі та становить 0,65 за кг.

Собівартість на свинину - 0,5 за кг, але ціна на ринку вища ніж на курку та зростає, а до кінця 2019 року може вирости в 2 рази.

Ціни на свинину у світі зростають, так у США виросли на 17%, в Бразилії - на 48 %, в Канаді - на 40%. Таким чином до кінця цього року вартість свинини може вирости вдвічі.

Це дає шанс Україні перезапустити на експорт вітчизняну свинину. Для початку потрібно розібратись з поставками свинини інфікованої АЧС а також треба зменшити вартість вирощування тварин.

По даним «Асоціації Свинарів України» ціна на свинину - 1,3 за кг, але експорт дуже малий, приблизно 1,76 тисяч тонн за минулий рік.

Спеціалісти переконані, що це можна виправити, треба тільки докласти зусиль. Адже в нас у країні низька вартість вирощування цих тварин, порівняно зі світом, та складає на сухому кормі 0,8 € за кг та 0,5€ за кг на рідкому.

Інформаційне джерело - agronews.ua

Партнери