Зменшення поголів'я худоби в Україні

Однією з тенденцій, яка простежується за останні кілька років, є скорочення поголів'я тварин в сільському господарстві.

Згідно зі статистичними даними, на початок травня поточного року кількість великої рогатої худоби в усіх категоріях господарств становило 372 99 000 голів - це менше, ніж в травні 2018 року.

Важливою також є закономірність зменшення поголів'я свиней, в цьому році - це 613, 65 000 особин, що на 0,4% менше (у всіх сферах господарств). Але на сільгосппідприємствах, в яких міститься 57,2% поголів'я свиней, загальне число свиней збільшилось майже в 6 разів. У приватних господарствах, де було зосереджено 42,8% поголів'я свиней, спостерігається скорочення на 4,0%. Фактором, який впливає на скорочення, є незацікавленість товаровиробників у вирощуванні свиней. В першу чергу, це пов'язано зі збитковістю, зниженням цін на реалізацію і поширенням такого вірусного захворювання, як африканська чума.

Також в порівнянні з травнем 2018 року, в цьому році на 2,6% скоротилося поголів'я овець у всіх видах господарств. На сільгосппідприємствах частка зниження склала 7,5%, а в приватних господарствах, де зосереджено 87,3% поголів'я овець, показник зниження становив 1,9%. Експерти обумовлюють це зі збитковістю галузі, так як на цей вид м'яса в Україні низький попит, всього 1% в структурі м'яса.

Згідно з інформацією, наданою Інститутом аграрної економіки, в структурі споживання м'яса на 1 людину в рік припадає 13,0% на яловичину, 47,0% - м'ясо птиці, 39,0% - свинина.

Інформаційне джерело - propozitsiya.com

Партнери