Нові випадки АЧС (Хмельницька обл.)

У Хмельницькій обл. вкотре було зареєстровано спалахи АЧС.

Внаслідок хвороби на фермі буде вирізано близько п’яти сотень свиней. Цю інформацію надало Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій обл. Зі слів заступника голови Управління О. Садов’юка випадки Африканської чуми свиней було зафіксовано в ТОВ «Оболонь Агро» в с. Почапинці Чемеровецького р-ну.

Ще у квітні на господарстві занедужили 2 дорослі особини. В Держпродспоживслужбу надійшло звернення ветеринара про те, що їх неможливо вилікувати. На місці зараження було відібрано біоматеріал та направлено для лабораторного аналізу, після проведення якого було остаточно визначено діагноз.

На сьогодні уже розроблено та погоджено плани по боротьбі з АЧС, окреслено межі розповсюдження хвороби, зон захисту та нагляду. Державна надзвичайна протиепізоотична комісія визначила осередком АЧС територію ферми в с. Почапинці, до зони ризику зараження хворобою увійшли найближчі села.

Усіх свиней, що були утримані на фермі, а це більше ніж п'ятсот голів, майже знищено. В населених пунктах, що ввійшли до зони захисту, спеціалісти очікують, коли пройде інкубаційний період, тоді мешканцям запропонують здати тварин на забій.

Інформаційне джерело - agravery.com

Партнери