Боротьба України за світовий ринок м’яса птиці

Аналітики з Нідерландів проінформували, що світовий попит на м’ясо птиці зростає, тому ціна також має зрости.

Ще нещодавно обставини були протилежними. Епідемії хвороб, а ще торгова війна США та Китаю вплинули на погіршення стабільністі у міжнародній торгівлі м’ясом птиці в 2018 році.

Аналітики також зазначають, що кілька попередніх кварталів були не зовсім стабільними. Обмеження в плані торгівлі і, внаслідок, зменшення доступу до цих ринків привели до падіння цін на птицю у 2-му та 4 кварталі 2018 року.

Аналітичні служби передбачають зростання експорту м'яса птиці США, у разі підписання торгової угоди с Китаєм. На світову торгівлю вплинуть чинні обмеження  по торгівлі: ЄС з Бразилією і Саудівської Аравії з Бразилією.

У той же час, Україна і Росія зміцнять свої позиції на міжнародному ринку м'яса птиці, Росія зможе в декілька разів збільшити збут продукту за рахунок відкриття нового ринку, а саме - Китаю.

Але навіть ріст обсягів експорту навряд чи дасть можливість Росії випередити Україну. Відповідно до статистичних даних, в 2018 році вітчизняні птахівники експортували 328 000 000 кг курятини, пташники Росії- на 30% менше – 222 000 000 кг.

Інформаційне джерело - unn.com.ua

Партнери