Хліб знову подорожчає

13092018З минулого літа  по сьогоднішній день – пшеничний хліб подорожчав майже на 30% – це плюс три гривні за кілограм.

Зі слів спеціалістів, до грудня теперішнього року заплановано ріст ціни на білий хліб близько 10%. Українська дослідницька компанія Research & Branding Group вважає, що білий хліб є найбільш популярним – майже 90% споживачів купують його періодично, а більше 60% – споживають       його щодня. Житній хліб купує періодично  більша половина українців, і майже 20% споживачів віддають йому перевагу на постійній основі.

Регіони, де хліб подорожчав найбільше: Запорізька обл. – на 42%, Кіровоградська обл. ­– на 40%, Полтавська обл. – на 39 %, Сумська обл. ­– на 38%, Черкаська обл. – на 33%. 

За останні три роки максимально вплинув на ціну хліба ріст мінімальної зарплати, що є дещо меншою складовою у вартості хліба, у порівнянні з зерном. Таким чином, до грудня необхідно очікувати плавний ріст ціни найдешевших соціальних сортів – до 10% при найгіршому розвиткові подій. На вартість також має вплив інфляція та зростання ціни на світовому ринку. 

Інформаційне джерело – propozitsiya.com

Партнери