Прибутковість ГМО

22082018Працівники однієї з англійських аналітичних компаній «PG Economics Ltd» розробили звіт, який підтверджує перевагу геномодифікованих культур для сільського господарства.

Було підраховано, що дохід фермерів при вирощуванні ГМ-культур складав майже 20 мільярдів доларів станом на 2016 рік.

В новому звіті повідомлялося, що за останні 20 років ці технології сприяли вирощуванню величезних урожаїв, при цьому було задіяно менше ресурсів. Фахівці стверджують, що активне використання такого роду технологій дозволить раціональніше використовувати землю, і при цьому підтримувати виробництво на високому рівні. Без ГМ-технологій необхідно було б задіяти практично 11 000 000 гектарів земель для вирощення сої, близько 10 000 000 гектарів – для кукурудзи та майже 3 000 000 гектарів ­– для бавовни.

У країнах Євросоюзу питання ГМО упродовж довгого часу знаходилося в центрі бурхливих обговорень. У 2015 році Євросоюз надав своїм членам можливість відмовитися від геномодифікованих культур або зробити це частково. Такою можливістю скористалися деякі країни (Уельс і Шотландія).

Національний Союз фермерів, навпроти підтримує розвиток геномодифікованих технологій. Їх асоціація вважає, що зі звіту видно позитивні економічні наслідки для фермерських господарств.

 Інформаційне джерело – ukragroconsult.com

 

 

Партнери