АЧС прогресує

14082018Держпродспоживслужба за перше півріччя цього року виявила майже 80 випадків африканської чуми свиней (АЧС), в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – 77 випадків прояву хвороби.

Тільки за липень було встановлено більше 10 випадків захворювання АЧС по всій території України. В кінці минулого місяця на території Одеської області було встановлено 2 випадки зараження тварин в дикому середовищі. У Запорізькій області знайдено 3 загиблих домашніх свині (власник не виявлений). Окрім цього, хвороба виявлена в особистих господарствах Донецької та Херсонської області. Як повідомляли раніше: із загальної кількості інфікованих тварин – більше половини зафіксовано в особистих господарствах, майже 30 випадків – серед диких свиней, близько 10 – інфіковані особини.

З метою поліпшення ситуації в країні по боротьбі з АЧС відбулася зустріч державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, які створили алгоритм по ліквідації хвороби, визначили рамки спалахів захворювання, а також зону захисту та контролю. У вогнищах захворювання влада вживає заходи з припинення рознесення збудника АЧС.

Інформаційне джерело - latifundist.com

Партнери