Вирішення продовольчих проблем планети

24072018Згідно зі статистичними даними, 25% відходів CO2 у світі здійснюють підприємства по виробництву продуктів харчування.

Окрім цього, більше половини наявної прісної води задіяно для харчової промисловості, а трохи менше половини земель використано для сільського господарства.

Шлях продуктів з моменту виробництва до покупця нераціональний: 30% продукції втрачає товарний вигляд під час перевезення, зберігання в магазинах і навіть у нас удома. В інтересах людства змінити цю ситуацію за короткі терміни. Це зробити досить важко. Згідно з прогнозами фахівців, в найближчі 25 років підприємства по виробництву продуктів харчування повинні виготовляти вдвічі більше продукції, щоб нагодувати спрогнозоване населення планети – 9 мільярдів людей.

Як цього досягнути? Одним з вирішень цієї проблеми займається компанія Siemens. Вона пропонує зменшити в 2 рази кількість харчових відходів під час виробництва і транспортування.

Можна використовувати харчові відходи в якості вторсировини. Наприклад, при виробництві вівсяної крупи з'являються залишки з високим вмістом клітковини та білків, які можна використати для виготовлення мюслі або кормів для тварин. Другий напрямок – встановити в місцях реалізації продуктів спеціальні сенсорні прилади, які визначають придатність продуктів до вживання. Так можна попередити необов'язкову утилізацію протермінованих продуктів, але при цьому все ще придатних для вживання.

Інформаційне джерело – w5.siemens.com

 

Партнери