Новітні засади щодо контролю якості продукції

Четвертого квітня вступають в дію засади щодо контролю за якістю продукції згідно із Законом «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (далі Закон).

Компанії будуть перевіряти на наявність факторів, які будуть загрожувати здоров'ю і життю покупців, особливо це торкнеться тих підприємств, які продають свіжі продукти. У разі, виявлення ступеня ризику, інспектор Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів має право призупинити виробничу діяльність на підприємстві. Крім того, в Законі передбачена пеня в розмірі до семидесяти тисяч гривень – які залежать від правопорушення.

За словами народного депутата Сергія Тригубенка, сьогоднішні найменші штрафи за реалізацію неякісної продукції жодним чином не обмежують недобросовісних підприємців. За минулий рік порушників прав споживачів було оштрафовано всього лише на сто дві тисячі гривень. Також забезпечення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів вартувало бюджетові майже в сімсот сімдесят мільйонів гривень.

Інформаційне джерело - ukragroconsult.com

Партнери