Експорт свинини

За перше півріччя 2017, вітчизняні компанії, що працюють на зовнішні ринки, отримали прибуток практично на 8.5 мільйонів $.

Такий дохід був одержаний від експорту свинини в охолодженому, замороженому і свіжому вигляді.

Грузія є одним з основних торговельно-промислових партнерів України, на постачання живої ваги з нашої країни, вітчизняні виробники заробили близько 3 000 000 $. Ці показники були б вище, але поширення АЧС зробило свою справу.

З 2016-му від свинячого м'яса з України відмовилися молдавські, білоруські, вірменські та румунські імпортери. Самим чутливим виявився відмова Молдови. Так як з 2014-го Україна підтримувала активні торговельні відносини, то за 12 місяців отримала прибутку на 5.5 мільйонів $. Менш відчутним для нашої країни було припинення поставок в Білорусію. Та ж доля нас чекала і з Румунією. Але це було очікувано. Так як цей ринок для свинини з України став закритий ще до поширення АЧС. Румунія входить до Європейського Союзу, тому поставки нашого «вітчизняного» продукту є дуже далекою перспективою. У Вірменії українські експортери поставляли невелику кількість свинини, і в 2016 році прибуток склав трохи менше мільйона доларів.

Африканська чума свиней наклала свій відбиток на імпорт українського свинячого м'яса, і не дала можливість збільшити дохід від експортних поставок з січня.

Інформаційне джерело - liga.net

Партнери