Експорт українських ягід на Близький Схід

yagodiЗа повідомленням генерального директора "УкрАгроКонсалт" Сергія Феофілова, поставки українських ягід отримали нове дихання на Близькому Сході.

Велика кількість експорту ягід припадає на Арабські Емірати.За словами експерта на експорт відправляється  третя частина ягідного врожаю. Звичайно, більша частина експортується в зону Євросоюзу. Обурення виробників викликає сертифікат Global Gap (для експорту свіжих ягід), який має високу вартість.

Останні роки помітна позитивна динаміка зростання виробництва ягід. Наприклад, за цей сезон цифра склала 130 000 тон. За прогнозами на наступний рік показники виростуть до 135 000 тон. Відповідно, зростають і експортні розміри. Згідно зі статистикою, за минулий рік вдалося продати майже 45 000 тон ягід, а буквально три роки тому ця цифра не перевищувала і 15 000 тонн.

На експорт йде в основному заморожена продукція, в асортимент якої входить: чорниця, малина, журавлина і ожина. На все виробництво ягід в Україні задіяно приблизно 25 тисяч гектарів, з яких 10 тисяч припадає на дрібні ферми і господарства.

Потенціал для зростання цієї частини експорту досить великий. Що і підтверджується щорічним зростанням показників виробництва і експорту.

Інформаційне джерело - liga.net

Партнери