Українці -вегетаріанці...?

sankcii 37051035571854517 expensiveУ будь - якому  разі ,статистичні дані свідчать, що з кожним роком споживання м'яса знижується.

У 2014 році українці вживали більше 60 кг м'ясної продукції в рік, а в 2016 рівень споживання значно зменшився до 52 кг.

Природною причиною такої тенденції є підвищення цін на даний продукт. Подорожчання яловичини викликано скороченням поголів'я ВРХ.

Малим господарствам неприбутково утримувати  живок через ануляцію пільгового обкладання податками. Дотування від держави не приходить своєчасно , а початкова вартість виробництва зростає. Негативним ваговим чинником так само є Африканська Чума Свиней ,яка косить  свиняче поголів'я( найчастіше в невеликих господарствах), відповідно і вартість кілограма яловичини і свинини продовжить залишатися на високому рівні.

Під час Великодня можна було спостерігати зростання інтересу до вживання різноманітної продукції, в тому числі і свинини . У цей проміжок часу свинячий биток обходився українцям приблизно 90-100 гривень.

Порівнюючи ціни тоді і зараз, експерт аграрних ринків Денис Марчук , зауважує незмінність цін ,незалежно святкові дні або будні.

Наші співвітчизники для економії починають споживати більше курячого м'яса, яке практично в два рази дешевше.

Дорогою продовжує бути і молочка. Назріває питання. Враховуючи загальне зниження цін на сировину з березня цього року по закупівлях , але в роздробі молочні продукти подорожчали в середньому на 4 грн.

Цитуючи експертів , за 05.2017 року виробництво молока збільшиться , отже варто очікувати поступове зниження ціни на цей продукт в розмірі 2-3 грн. Але собівартість м'яса і в майбутньому буде на попередньому рівні ,хоча є ймовірність, що відбудеться ще одне зростання прайсів. Що очікувано…

Информаційне джерело - liga.net

Партнери