Зі світу овочів і фруктів: Експорт вітчизняної картоплі

Як відомо, українські чорноземи займають 27,8 млн. Га, і складають майже 9% всього світового запасу чорнозему. Тому зовсім не дивно, що Україна входить до списку найбільших виробників картоплі в світі, займаючи при цьому четверте місце.

potatoes2Рейтинг п'яти перших країн, де вирощується картопля, виглядає так:

  • Китай - 95 млн. т.;
  • Індія - 45 млн. т.;
  • Росія - 30 млн. т.;
  • Україна - 22 млн. т.;
  • США - 20 млн. т..

Територія в Україні, яка щороку засаджується картоплею - це 1,3-1,4 млн. Га.

Згідно зі статистикою Державної Фіскальної Служби України, в період січень-березень 2017 року, ми експортували 441 тонну картоплі на суму 86 тис. Доларів США. Для порівняння, з лютого по березень обсяг експорту зріс майже в 7 разів.

Головними покупцями українського «земляного плода» поточного року стали:

  • Молдова - 157,13 тонн на суму 31 тис. доларів США;
  • Білорусь - 96,27 тонн на суму 19 тис. доларів США;
  • Туркменістан - 76,03 тонн на суму 15 тис. доларів США.

Як не дивно, але будучи найбільшим виробником картоплі в Європі і в світі загалом, картоплярство в Україні не є прибутковим бізнесом і не дає очікуваного фінансовий дохід. Президент Асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук під час голландсько-українського форуму картоплярства назвав головну причину цієї проблеми, а саме - практично повна відсутність переробки картоплі всередині країни. З загального обсягу виробництва переробляється тільки 3-4%, що дуже мало. Для прикладу, Європа ж переробляє більше 90%, а решта продає в свіжому вигляді. У нас же все навпаки. Експерти в один голос твердять, що Україна потребує хорошого картоплеперероблюючого проекту. Це безперечно дасть поштовх на розширення експорту і збільшення прибутковості в секторі. У той час, коли ми є найбільшою країною з вирощування цього овоча , ми практично весь обсяг картоплі фрі імпортуємо з Польщі. Не образливо? На жаль, перспектива виходу на Європейський ринок з цим продуктом поки слабка, але будемо сподіватися на краще.

Інформаційне джерело - agrostory.com

Партнери