Спалахи АЧС в березні 2017 року

Часто згадувана за 2016 рік абревіатура АЧС – це високо патогенний вірус, який вражає свиней і супроводжується гарячкою, ціанозом шкіри і іншими симптомами.

карта ачс 2016 2017

Протягом 2016 року вірус «косив» в більшості випадків фермерські і «домашні» господарства. На жаль, власники свинарників ставилися до питання безпеки несерйозно, почали відбуватись регулярні спалахи АЧС по всій Україні. Кустарний метод вирощування, утримання, забою і навіть оброблення свиней призвели до того, що в 2016 році було зафіксовано 70 вогнищ вірусу.

Виявлення нових уражених господарств продовжується і в 2017 році. Так, за березень поточного року АЧС зафіксовано в Івано-Франківській, Київській, Запорізькій і Вінницькій областях.

В Івано-Франківському та Київському регіоні захворювання і загибель свиней трапилися в маленьких підсобних господарствах. Як повідомляє Держпродпотребслужба, проводяться заходи щодо локалізації АЧС та недопущення до її поширенню.

У Запорізькому регіоні, в смт. Розівка діагноз АЧС поставлений свиням особистого господарства одного з жителів. Згідно з інформацією прес-служби Запорізької ОДА, встановлені ветеринарно-карантинні пости для контролю вантажів, що переміщуються, щоб попередити ураження інших господарств. У Вінницькій області після виявлення вірусу, був проведений ряд заходів щодо ліквідації наслідків: 25 голів свиней, продезінфіковані приміщення, а на кордоні району, де господарство зазнало вірусу, встановлені ветеринарно-карантинні пости.

У Вінницькій області після виявлення вірусу, був проведений ряд заходів щодо ліквідації наслідків: умертвіння 25 голів свиней, продезінфіковані приміщення, а на кордоні району, де господарство зазнало вірусу, встановлені ветеринарно-карантинні пости.

Крім березневих подій, в 2017 році вже зафіксовано 33 спалахи АЧС, а в 39 регіонах без зупинки діють карантинні заходи. Як заявив голова Держпродпотребслужби Володимир Лапа, збитків від появи захворювання в Україні набігло вже на 200 млн. грн., починаючи з 2012 року.

Інформаційне джерело - latifundist.com

 

Партнери