Фінансова підтримка птахівництва

На сьогодні в Україні практично відсутні держпрограми, які б сприяли модернізації виробничих потужностей не тільки в птахівництві, а й в усьому аграрному секторі. У Державному бюджеті України на 2016 року на фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів виділено тільки 300 млн грн.

Програма часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів у 2015 році взагалі не фінансувалася. Крім того, з 1 січня 2016 року в корені змінилася система оподаткування в аграрному секторі. Для сільгоспвиробників введена диференційована система дії спеціального режиму оподаткування ПДВ, а з 2017 року скасовується.

Вже давно назріло питання про створення в Україні установи з підтримки експорту - експортно-кредитного агентства, яке здійснювало б страхування (перестрахування) ризиків і гарантійні операції за зовнішньоекономічними угодами експортерів, а також працювало б над здешевленням експортних кредитів, могло побічно стимулювати розвиток і модернізації не тільки аграрного сектора, але і економіки в цілому. Тому державні програми, які б стимулювали і допомагали виробникам привести виробничі потужності у відповідність до вимог ЄС, існують, їх тільки треба наповнити реальним і достатнім фінансуванням.

Крім того, потрібно продовжити розпочаті реформи по створенню в країні ефективної системи безпеки і якості продукції харчування у відповідності зі стандартами країн ЄС. Система повинна визнаватися європейською стороною в повній мірі. Повинна бути взаємна відповідальність, як з боку експортерів, так і з боку держави. Будь-який негатив буде дуже дорого коштувати всім учасникам цього процесу.

Весь цей час компанія «Вортекс Плюс» успішно працює на ринку України і гарантує відмінну якість за будь- якої «погоди».

 

Партнери