Обсяги експорту м'яса птиці з України на початку 2016 року

До березня 2016 року Україна експортувала м'яса птиці на суму, яка на 29% більше, ніж попередній період минулого року. Загальна сума експорту склала 28,9 млн. доларів.

Лідерами серед імпортерів м'яса птиці з України стали: Нідерланди (загальна сума закупівлі склала 3,6 млн. доларів), Ірак (загальна сума закупівлі - 7,6 млн. доларів), Єгипет (загальна сума закупівлі - 3,4 млн. доларів) . Як ми бачимо, перше місце зайняв Ірак. Сума закупівлі українського продукту збільшилася майже на 2 млн. доларів США, якщо порівнювати аналогічний період 2015 року. Також, експерти виділяють Єгипет. Хоча в трійці лідерів він займає останнє місце, експерти називають цей ринок стратегічно важливим для українського агропромислового комплексу.

Зростання експорту м'яса птиці можна висловити і в кількісному еквіваленті. Тільки за зимовий період 2016 року обсяги поставок в тоннажі виросли на 42% і склали 21,8 тис. тонн. З коментарів аналітиків, збільшення експортованого сировини відбулося в основному за рахунок активності Єгипту.

Ще серед причин масового експорту м'яса птиці з України називають спад вітчизняного попиту. Внутрішній ринок уже не має того поглинання продукту що раніше. І тому багато з українських виробників шукають ринки збуту за кордоном.

Фахівці аграрних ринків повідомляють, що на сьогодні українська «птиця» дуже конкурентоспроможна як за ціною, так і за якістю. Багато роботи ведеться для розширення географії поставок (тривають переговори для відкриття китайського ринку, отримані сертифікати в ОАЕ, відкрита Саудівська Аравія). Нагадаємо, що м'ясо птиці поставляється вже в 60 країн світу.

Інформаційне джерело - poultryukraine.com

 

 

Партнери