Новий рік і нові заборони. Частина І

1 січня 2016 це не лише свято для всієї країни, але і початок дії продовольчого ембарго Росії по відношенню до України і призупинення ЗВТ України і Росії.

Наприкінці грудня 2015 Держдума прийняла досить жорсткий закон у сфері міжнародної торгівлі, а президент Федерації його підписав. Згідно з «новинці» № 956299-6 Росія припиняє дію Договору про зону вільної торгівлі з Україною з 01.01.2016 року. Причина цьому - початок дії Угоди про зону вільної торгівлі України з Європейським Союзом. Всі переговори, що стосуються врегулювання питання зводилися на «ні», так і не давши ніяких плодів. Сесілія Мальмстрем, єврокомісар з питань торгівлі, прокоментувала провал переговорів як «Недостатня гнучкість представників російської сторони».

Крім припинення Договору про ЗВТ, Росія також поширила на Україну продовольче ембарго, яке вже працює проти США, Канади, Норвегії, Ісландії, Австралії, країн ЄС, Ліхтенштейну, Чорногорії і Албанії.

Постанова № 1397 від 21 грудня 2015 року запроваджується заборона на ввезення на митну територію Росії сільськогосподарських продуктів і сировини з України: м'яса ВРХ, свинини, харчових субпродуктів, риби і ракоподібних, молока і молочних продуктів, овочів і фруктів, горіхів, ковбасних виробів і т.д. За посиланням представлений повний список продуктів . На даному етапі, Україна оцінює майбутні втрати, через російського ембарго, в 500-600 млн. Дол. (До мільярда доларів на рік).

Чи не змусять себе чекати і контрсанкціі. 10 січня 2016 починає діяти відповідь ембарго України стосовно Росії. На митну територію України будуть заборонені до ввезення продукти харчування (готові та сировина), спирт, сигарети, залізничне обладнання, овочі, хлібобулочні вироби російського походження. Повний список товарів можна подивитися тут.

Забороною №3 з боку Росії по відношенню до України стала заборона на імпорт української свинини. З 1 січня 2016 Россільгоспнагляд заборонив до поставок свинину українського походження через частих випадків виявлення вогнищ АЧС на території України за останній рік. Як повідомляється, «... недостатні обсяги проведення моніторингових досліджень в дикій фауні, розмноження вірусу в дикій фауні, відсутність повної інформації про ситуацію з африканською чумою свиней в регіонах України ... »і спонукали Россільгоспнагляд вжити відповідних заходів. Обмеження включають «Живокост» (живих свиней), їх генетичний матеріал, свинину і свинячі м'ясопродукти, м'ясо диких кабанів, копитне сировину, шкіряна сировина, кишкова сировина, щетину, готову продукцію, в складі якої є свинина, корми та кормові добавки для свиней.

Інформаційні джерела - www.dw.com, www.glavred.info, www.me.gov.ua

 

 

Партнери