Скасування додаткового імпортного збору

Наприкінці грудня 2015 президент України Петро Порошенко підписав закон про скасування додаткового імпортного зборув 5% і 10%, які було введено в лютому поточного року.

Скасування додаткового імпортного збору означатиме, що групи товарів, які підпадали під ці значення, в новому році зможуть проходити митне очищення дешевше, ніж протягом цього цілого року.

Новий закон №912-VII від 24.12.2015 року «Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності» набуде чинності 1 січня 2016 року. Тут можна знайти текст Закону та супровідні документи в ході його прийняття.

Хоч введення додаткового імпортного збору і було призначено для стабілізації і підняття платіжного балансу країни, все ж його поява негативно відбилося на роботі компаній, які займаються імпортом продуктів харчування. Високі ціни на сировину в результаті і скоротили імпорт м'яса і м'ясопродуктів в 2015.

Якщо розглядати Закон ширше, то його імплементація забезпечує виконання з боку України умов двох важливих документів: Меморандум про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ; Меморандум про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та ЄС як Кредитором.

Інформаційне джерело - ІА «УНІАН»

 

 

Партнери