Обвал цін на світовому ринку м'яса птиці

Кінець 2015 року в глобальному баченні ознаменувався падінням цін на курку. Такі факти констатують аналітики і беруться за прогнози на 2016 рік, який обіцяє бути більш позитивним.

Спалахи пташиного грипу в США цього року сильно вдарили по ціноутворенню. Особливо урізався прибуток птахівників після заборони поставок курятини в Китай. Згідно з даними, ціни подешевшали від 30% до 45% (це стосується стегенець і курячої грудки). Аналітики не можуть точно спрогнозувати картину 2016 року, але ризик повторних спалахів грипу в зимовий період, буде тільки знижувати ціни на продукцію і далі.

10% - відсотковим зниженням ціни на курячу грудку відзначилися Бразилія і ЄС, в порівнянні з цінами останнього кварталу 2014 року.

Також від пташиного грипу сколихнулася Франція, але на даному етапі залишається невідомим, наскільки постраждає ринок від недавнього спалаху. Нагадаємо, що захворювання у формі небезпечного штаму було виявлено на південному заході країни.

Експерти кажуть, що ціни світового ринку курятини дуже сильно залежать саме від епідемії пташиного грипу, і наполегливо рекомендують урядам уражених країн інтенсивно інвестувати в розвиток біобезпеки сільського господарства.

Інформаційне джерело - www.poultryukraine.com

 

Партнери